Şirketimiz 1989 Yılında Baran İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi İsmi Altında Malatya da faaliyetine başlamıştır. 1989 yılından itibaren bütün beton parke taşı, yağmur oluğu, belediye ve bahçe bordürü, karo vb. ürünlere cevap verebilmekteydi.


Teknolojinin getirdiği yeniliklerle beraber daha çok piyasaya güven verip kaliteli ürün üreterek arz ve talep ilişkisini dengede tuturak imalat sahasını daha çok genişletmiştir. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede standartlara uygun olarak üretimini devam ettirmektedir. İmalat olarak otomotik kilitli parke taşı döküm makinesinde günde 20.000 adet kilit taşı üretilmektedir. Ayrıca günde 2500 adet karo ve 1500 adet bordür üretimi yapılmaktadır.

Toplam sahamız 15000 m2 üzerinde kurulmuş olup bu sahanın 5000 m2 si kapalı alan olarak hizmet vermektedir. Geriye kalan 10000 m2 üzerinde imalat sahası olup ve stoklama alanı olarak tahsis edilmiştir. Ayrıca çevre düzenlemeleri yapılarak birçok yer yeşil alan olarak bırakılmıştır. Baran İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak hedefimiz mekanlarınızı, yollarınızı, kaldırımlarınızı, park ve bahçelerinizi, sitelerinizi düzenlemek ve güzelleştirmek için üretici bir firma olarak herkesin hedeflerine ulaşmasını sağlamak ve hayallerinizi gerçelleştirmesini için elimizden gelenin en iyisini yapmak ve tüm ihtiyaçlarınıza zamanında cevap verebilmektir.